Szukaj

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Bilety wstępu do Sainte Chapelle

Od PLN 57
Odwiedź Sainte Chapelle, arcydzieło architektury gotyku. Kup bilet wcześniej, dzięki czemu będziesz mógł ominąć kolejkę i udać się wprost do wspaniałej kaplicy.

Ważne informacje:
- Omiń kolejkę do Sainte Chapelle
- Zwiedź ten wspaniały zabytek na własną rękę
- Podziwiaj piękne witraże
- Dowiedz się więcej z tablic informacyjnych
- Dzieciom do 18. roku życia przysługuje bezpłatny wstęp

Odwiedź Sainte Chapelle w Paryżu
Kaplica Sainte Chapelle została wzniesiona jako miejsce pochówku relikwii Jezusa Chrystusa, wykupionych w XIII w. przez króla Francji. Wśród nich znajdują się fragmenty Krzyża Świętego oraz korony cierniowej, które to nieomal zniknęły na początku XIX wieku. Począwszy od 1790 roku, dostęp do Sainte Chapelle miało wyłącznie duchowieństwo, zaś kaplica została opustoszona. Stopniowo zaczęła ona pełnić rolę archiwum dla sąsiadującego z nią Palais de Justice - Pałacu Sprawiedliwości, dopóki pod wpływem nacisków społecznych nie została zapoczątkowana jej odbudowa.

Obecnie nie ma możliwości adorowania relikwii, dla których wzniesiono kaplicę Sainte Chapelle, ponieważ zostały one stracone bądź przeniesione w inne miejca w trakcie Rewolucji Francuskiej.

Jak mogę zarezerwowac bilety?
Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet zostanie Ci dostarczony mailem. Wydrukuj go i przynieś ze sobą do biura naszego agenta PARISCityVISION w Paryżu.

Co dalej?
Po przyjeździe do Paryża nalezy udać się do biura naszego agenta, PARISCityVISION, celem wymiany biletu elektronicznego na oryginalny bilet wstępu do Sainte Chapelle.

Jak długo są ważne moje bilety?
Twoje bilety wstępu do Sainte Chapelle są ważne w wybranym przez Ciebie dniu. Prosimy o zignorowanie opcji wyboru godzin w trakcie rezerwacji.

Czy są dostępne bilety ulgowe dla dzieci?
Nie, ale dzieci do 18. roku życia mogą zwiedzać bezpłatnie pod opieką płacącego dorosłego. 

Kategorie biletów

Dorosły (18+)
Dziecko (4-17)
Niemowlę (0-3): Bezpłatny

Wskazówki

Bilety wstępu do Sainte Chapelle

Adres
2 rue des Pyramides 75001 Paryż UWAGA: Musisz odebrać swoje bilety do godz. 21:00, tak jak ukazano na bilecie.

×